Kontaktpersoner
Nedan hittar ni personer ni kan kontakta för att få hjälp och stöd.



Bengt Orwinger: Skolkurator som arbetar på följande skolor Alviken skolan, Edenryds skola, Gualövs skola  och Humleskolan. Vill du som elev, förälder eller personal ha hjälp och stöd är ni välkomna att ta kontakt med mig.
Telefon: 0456-822 348 eller 0709-171 348
E-post: bengt.orwinger@bromolla.se

Ingrid Sandström Orwinger: Skolkurator som arbetar på följande skolor Dalaskolorna och Näsums skola. Vill du som elev, förälder eller personal ha hjälp och stöd är ni välkomna att ta kontakt med mig.
Telefon: 0456-822 236
E-post: ingrid.sandstromorwinger@bromolla.se

Elisabeth Lindgren skolsköterska: Jag arbetar på Alvikenskolan, Humleskolan och Edenrydskola. Har du som elev eller förälder funderingar eller vill ha stöd och råd går det bra att ta kontakt med mig.
Telefon: 0456-822 135 elller 0709-171135
E-post: elisabeth.lindgren@bromolla.se


Catarina Carlson skolsköterska: Jag arbetar på Dalaskolan Norra och Södra Näsumskola och Gualövskola. Har du som elev eller förälder funderingar elller vill ha stöd och råd går det bra att ta kontakt med mig.
Telfon: 0456-822 148 elller 0709-171148
E-post: catarina.carlson@bromolla.se


Jenny Ahlgren Bleckert: Jag arbetar som fritidsledare på fritdsgården Tunnan. Vill du som besökare eller förälder ha hjälp och stöd så går det bra att ta kontakt med mig.
Telefon: 0456-822 509
E-post: jenny.ahlgren@bromolla.se

Carina Berg Johansson: Jag arbetar som fritidsledare på fritdsgården Tunnan. Vill du som besökare eller förälder ha hjälp och stöd så går det bra att ta kontakt med mig.
Telefon: 0456-822 507
E-post: carina.berg-johansson@bromolla.se

Elvin Jakus: Jag arbetar som fritidsledare på fritdsgården Tunnan. Vill du som besökare eller förälder ha hjälp och stöd så går det bra att ta kontakt med mig.
Telefon: 0456-822 508
E-post: elvin.jakus@bromolla.se

Rickard Larsen: Jag arbetar som fritidsledare på fritdsgården Tunnan. Vill du som besökare eller förälder ha hjälp och stöd så går det bra att ta kontakt med mig.
Telefon: 0456-822 509 510
E-post: rickard.larsen@bromolla.se

Birgitta Nilsson- Fritidsledare på Dalaskolan södra Jag arbetar med och bland eleverna på DalaSödra. Om du som förälder eller elev undrar över något som rör elevers sociala samvaro eller fria tid i skolan är ni välkomna att ta kontakt med mig!
Telefon: 0456-822 197
E-post: birgitta.nilsson@skola.bromolla.se

Robert Sestrajcic: Jag arbetar som ungdomssekreterare.
Telefon: 0709-171 065
E-post: robert.sestrajcic@bromolla.se

Anna-Marie Nilsson: Arbetsledaare på individ och ungdomsavdelningen.
Telefon: 0456-822 610
E-Post: anna-marie.nilsson@bromolla.se



Pia Kjellsson: Jag arbetar som rektor på Humleskolan.
Telefon: 0456-822 239 eller 0709-171 239
E-post: pia.kjellsson@bromolla.se

Inga-Lill Cervin: Jag arbetar som rektor på Edenryds skola och Gualövs skola.


Telefon: 0709-171 024
E-post: ingalill.cervin@bromolla.se

Kerstin EK: Jag arbetar som rektor på Dalaskolan Norra.



Telefon: 0456-822 146 eller 0709-171 146
E-post: kerstin.ek@bromolla.se


Ingrid Andersson: Jag arbetar som rektor på Dalaskolan Norra.



Telefon: 0456-243 60 eller 0709-171075
E-post: ingrid.andersson@bromolla.se


 

Magnus Widarsson: Jag arbetar som rektor på Dalskolan södra.Telefon: 0456-822 214
E-post: magnus.widarsson@bromolla.se